Kumlama Desen

Kumlama Desen

Cam Kumlama Ne Demek ?

Cam kumlama ne demek ? Yüksek basınçta kumların cam yüzeyine çarpması sonucu aşındırılması işlemidir. Bu işlem ile cama matlık kazandırılarak, şekilli, logolu, özel desenli görüntüler ortaya çıkarılması sağlanmaktadır.

Cam Kumlama Yapılan Ürünler Nelerdir ?

Cam Kumlama yapılan ürünler cam sektöründe 3 farklı çeşitte yapılmaktadır. Bu işlemler titizlikle yapılarak opaklaştırılır.

Birincisi standart cam dediğimiz düz cam kumlama işlemi dediğimiz uygulamadır. Bu işlem ofis, vitrin, pencere, kapı, balkon cam sistemlerine yapılan uygulamalardır. Kumlama yapılacak alan dışarısında kalan kısım folyo vb. ürünlerle kapatılarak geriye kalan kısmın dikey düz cam kumlama makinesi ile işlenmesidir.

İkincisi bombeli cam kumlama işlemi dediğimiz uygulamadır. Buzdolabı, şarküteri, kuruyemiş, içeçek, pastane ve gıda ürünlerinin saklandığı bombeli cam ürünlerine sahip dolapların camlarına yapılmaktadır. Bu sistemde bombeli camlar yatay cam kumlama makinesi ile işlenir.

Üçüncüsü ise cam eşya kumlama işlemidir. Bu işlem ise cam bardaklar, sürahiler ve süs eşyaları gibi hediyelik eşya ve benzeri günlük kullanımlı cam ürünlerinde yapılmaktadır. Bu işlem özel bir kabine sahip, sadece eşyaların gireceği boyutlarda makinelerde el ve benzeri yöntemlerle yapılan uygulamalardır.

08 Ağustos 2018
277 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?